Zegarek, który chce być najbardziej innowacyjny 1936 roku jest już dostępny do sprzedaży

1088 egzemplarzy kultowego zegarka TheTimeChanger, prawdziwego arcydzieła technologii i innowacji, jest teraz dostępnych do zakupu na Kickstarterze w cenie 1850 €. Zaprojektowany przez Giorgio Galli, oznacza, wg producenta, zakończenie 87-letniego rozdziału w historii zegarmistrzostwa.

SilMach, francuska firma deeptech specjalizująca się w mikromechanice krzemowej, ogłosiła, że zegarek TheTimeChanger, jest już w wyłącznej i limitowanej przedsprzedaży na Kickstarterze. Jest to pierwszy na świecie zegarek z sercem z krzemu, oferujący unikalne właściwości techniczne na rynku i otwierający nowe możliwości dla nanotechnologii i zegarmistrzostwa.

TheTimeChanger, moment w historii, technologiczny klejnot… Od 1936 roku, krokowy silnik wynaleziony przez Mariusa Laveta, napędzał miliardy zegarków, ale TheTimeChanger otwiera nową stronę w historii zegarmistrzostwa.

To więcej niż tylko zegarek, TheTimeChanger to nowatorski i przełomowy projekt, który rewolucjonizuje przemysł zegarmistrzowski poprzez integrację z sercem z krzemu, zaawansowanej technologii nadającej mu całkowite właściwości antymagnetyczne oraz unikalne cechy techniczne na rynku:

● Historyczny silnik: krzemowy silnik, wynalazek SilMach, zastępuje silnik Laveta

● Wyjątkowa precyzja: Serce z krzemu TheTimeChanger oferuje ultraprecyzyjną kontrolę ruchu wskazówek, z możliwością przesuwania ich krok po kroku zarówno w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, jak i przeciwnym. Ta precyzja jest nawet dziesięć razy większa niż standard chronometryczny COSC, z odchyleniem wynoszącym tylko +/- 0,5 sekundy dziennie.

● Unikalny efekt optyczny: TheTimeChanger zapewnia optyczny efekt wiecznego ruchu wskazówek, umożliwiony przez przyspieszenie częstotliwości ruchu.

● Spektakularna autonomia i trwałość: TheTimeChanger ma niezwykłą autonomię dla klasycznego zegarka na baterię (CR2320), przekraczającą 10 lat. Jest także wodoodporny do głębokości 50 metrów.

● Zaawansowane funkcje: TheTimeChanger oferuje tajne wejście do różnych zaawansowanych trybów działania za pomocą prostego naciśnięcia przycisków: zsynchronizowaną animację podwójnego koła balansowego wskazówek, ręczny tryb kalibracji wskazówek oraz tryb skoku czasu, w którym godziny stają się minutami, a minuty sekundami.

Oprócz swoich unikalnych cech technicznych, TheTimeChanger łączy także elegancję z ergonomią. Stworzony we współpracy z Timex Group, strategicznym partnerem SilMach, został zaprojektowany w Mediolanie przez głównego projektanta grupy, Giorgio Galli. Jego matowa stalowa obudowa w kolorze antracytowym jest odporna na korozję, podczas gdy żłobiony mosiężny cyferblat i lekkie wskazówki z aluminium oferują unikalny design i doskonałą czytelność. Antyrefleksyjne szafirowe szkło zapewnia doskonały komfort wzrokowy w każdych warunkach. O średnicy 42 mm, grubości 11 mm i wadze 64 g, TheTimeChanger idealnie umieszcza się na nadgarstku.

TheTimeChanger wyróżnia się również wyjątkowymi paskami ze skóry, pochodzącymi od francuskiego producenta Jean Rousseau, założonego w Pelousey w 1954 roku. Wykonane z doskonałością, paski są specjalnie zaprojektowane, aby idealnie pasować do obudowy zegarka i wyposażone są w stalową klamrę składaną, zapewniającą łatwe i pewne dopasowanie.