Prezent F. D. Roosevelta dla pierwszej damy – zegarek Tiffany & Co. trafia na aukcję

Wspaniały damski zegarek na rękę Tiffany & Co., który prawdopodobnie został podarowany Pierwszej Damie Eleanor Roosevelt przez Prezydenta Franklina D. Roosevelta z okazji jej 53. urodzin w dniu 11 października 1937 r., zostanie sprzedany na aukcji w Aukcji RR w Bostonie.

Atrakcyjny zegarek Tiffany & Co./Movado ma 15-klejnotowy mechanizm mechaniczny z białą tarczą o średnicy 23 mm, złotymi znacznikami godzin, niebieskimi wskazówkami i wskazówką sekundową. Ręcznie wygrawerowany na środku pleców „E.R. od F.D.R., 11 października 1937 r.” Z późniejszym grawerem powyżej i poniżej, „C.R. od E.R., Boże Narodzenie, 1950”.

Na podstawie grawerowania zegarek został najwyraźniej przekazany Eleanor przez jej męża na urodziny w 1937 r .; Eleanor przekazała je następnie swojemu najstarszemu wnukowi, Curtisowi Rooseveltowi, na Boże Narodzenie w 1950 roku.

Uczestnicy aukcji mogą również wylicytować:

Poszukiwany zestaw biurkowy z cyny stworzony w Val-Kill i przekazany pracownikom Białego Domu przez prezydenta Roosevelta jako prezenty świąteczne, w tym: stojak na listy z małym medalionowym portretem FDR z przodu, oznaczony „Val-Kill” na dole ; uchwyt na notatnik z tym samym medalionem z FDR u góry, z tyłu oznaczony „Val-Kill”; mniejszy pojemnik na koperty z medalami prezydenckimi z przodu, nieoznakowany; a na górze list otwarty z medalionem prezydenckiej pieczęci, nieoznakowanym.

Eleanor Roosevelt była współzałożycielką Val-Kill Industries w 1927 r. W celu tworzenia doskonałych przedmiotów o wartości dziedzicznej przy użyciu tradycyjnych metod rzemieślniczych, w tym mebli, cyny i samodziałów, z szerszym społecznym celem zapewnienia dodatkowego dochodu lokalnym rodzinom rolniczym . Ich kuźnia do obróbki metali powstała dopiero w 1934 r., A firma jako całość rozwiązała się w 1940 r. W międzyczasie Roosevelts zamówił od kuźni prezenty świąteczne, w tym oprawki na papiery, otwieracze do listów, przyciski do papieru i breloki.

Lupa biurkowa podana pracownikom Białego Domu przez prezydenta Roosevelta jako prezent na Boże Narodzenie w 1943 r., Mahoniowa sztuczna skóra pokryta wytłoczonym złotem z napisem prezentacyjnym „Boże Narodzenie 1943, od F. D. R.” Aukcja autografów i artefaktów z aukcją popkultury z aukcji RR zakończy się 4 marca. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.rrauction.com.