Polpora Globtroter

Model Globtroter pochodzi z kolekcji Wena i ma bardziej sportowy charakter, dlatego stalowa koperta (średnica 42 mm) jest wodoszczelna do 100, a nie 50 m, natomiast wskazówki, cyfry oraz indeksy są pokryte masą świecącą. Zegarek jest utrzymany w modnej stylistyce retro. Taki efekt udało się uzyskać, dzięki krótszym uszom ułatwiającym noszenie czasomierza nawet na węższych nadgarstkach oraz świetnie wykonanej, stalowej bransolecie milanaise dostępnej w dwóch rozmiarach (standardowej i XL).

Polpora Globtroter

Poza walorami estetycznymi (zapięcie jest ozdobione perłowaniami – jeszcze jeden interesujący niuansik), bransoleta świetnie układa się na przegubie (ma bezpieczne zapięcie z regulacją). Jako jedyny z tych trzech modeli, Globtroter ma pełny, stalowy dekiel ozdobiony różą wiatrów oraz wizerunkami statku, pociągu, samolotu i samochodu z przyczepą – kojarzącymi się z różnymi sposobami podróżowania.

Mechanizm jest zakryty, ale za wszystkie wskazania odpowiada tu automatyczny kaliber SW 330 (wersja Spécial – Elaboré). Zegarek pochodzi z limitowanej serii 100 sztuk  i jest oferowany w luksusowym pudełku ręcznie wykonanym z egzotycznego drewna i tkaniny przez Aleksandrę i Tomasza Fulraskich. Cena: 6980 zł.

Warto na bieżąco śledzić informacje na stronie: http://www.polpora.com.