Only Watch 2011: Zegarki sprzedane za 4,5 mln. euro

Już po raz czwarty w Monaco zorganizowana została aukcja „Only Watch”, na której wystawione były unikatowe zegarki stworzone specjalnie na tę charytatywną licytację. Aukcja odbywa się co dwa lata, a dochód z niej wspiera dzieci dotknięte rzadką chorobą – dystrofią mięśniową Duchenne’a. Wpływy z aukcji były w tym roku dwa razy wyższe niż te sprzed dwóch lat i wyniosły ponad 4,5 mln. euro (w 2009 r. było to 2,28 mln. euro). 23 września br., podczas Monaco Yacht Show, wystawionych zostało 40 modeli znanych i mniej znanych marek. Najwyższą cenę, 1,4 mln. euro, uzyskał Ref. 3939 firmy Patek Philippe z minutową repetycją i tourbillonem.

Na miejscu drugim znalazł się bardzo lekki, unikatowy zegarek RM 027 Tourbillon Rafael Nadal marki Richard Mille. Ten egzemplarz Rafael Nadal nosił podczas turnieju Rolex Masters w Monte Carlo. RM 027 poszedł pod młotek za 510 000 euro.

Trzecie miejsce przypadło modelowi koncepcyjnemu No. 3 – X-Watch marki DeWitt. Ten tytanowo-stalowy czasomierz z tourbillonem, powracającymi wskazaniami godzin i minut oraz stoperem osiągnął cenę 410 000 euro.

Uczestnicy aukcji licytowali nie tylko bezpośrednio. Sporą grupę stanowili także kupujący, którzy łączyli się za pośrednictwem Internetu i telefonu. Chętnych do obejrzenia aukcji na żywo nie brakowało, a najbardziej znanym gościem, oprócz księcia Alberta z Monaco był gitarzysta Rolling Stones Ron Wood.