Omega Seamaster Diver 300M – Baselworld 2018

Minęło 25 lat od premiery serii Seamaster Professional Diver 300M i z tej okazji firma Omega pokazała aż 14 nowych wersji tego zegarka: w kopertach ze stali lub stali łączonej ze złotem. Każda z nich jest opakowana w kopertę o średnicy 42 mm i napędzana mechanizmem Master Chronometer Kaliber 8800 wyróżniającym się nie tylko dużą precyzja, lecz także odpornością na działanie pól magnetycznych.

Omega Seamaster Diver 300M

Na zewnątrz każdy detal jest przemyślany, w tym kojarzący się z tym modelem, wzór na tarczy, obrotowy pierścień, zrobiony z ceramiki i podziałką ze złota Ceragold lub białej emalii. Z ceramiki powstała także tarcza (w kolorze czarnym, niebieskim lub pokryta chromową powłoką PVD). Jednym z najważniejszych elementów modelu Diver 300M zawsze był zawór helowy. W nowych wersjach został udoskonalony, a zastosowane w nim, wyrafinowane rozwiązania techniczne są opatentowane. 

Zegarek jest dostępny z czarnym lub niebieskim, kauczukowym paskiem, albo metalową bransoletą. Do tej kolekcji należy też specjalna, limitowana seria 2500 sztuk opakowanych w kopertę zrobioną z połączenia tytanu z tantalem, która przypomina historyczny model sprzed 25 lat, który miał tantalową kopertę. W nowej wersji z tantalu są zrobione podstawa pierścienia oraz środkowe ogniwa bransolety.

Omega Seamaster Diver 300M (seria limitowana)

Charakterystyczny, niebieskoszary odcień tego metalu tworzy interesujący kontrast ze szczotkowanym tytanem, z którego powstała koperta i pozostałe ogniwa bransolety. Cena tego zegarka: 11 900 euro. Ceny pozostałych: 4400 euro (stalowa koperta i kauczukowy pasek), 4500 euro (ze stalową bransoletą), 6000 euro (stalowo-złota koperta i kauczukowy pasek), 8900 euro (z dwukolorową bransoletą).