Omega: podwodne klimaty

21 listopada w warszawskim butiku marki Omega odbyła się polska premiera najnowszej wersji modelu Seamaster Diver 300M, jednego z najbardziej znanych zegarków dla nurków. W tym dniu butik zmienił się w podwodny świat. Jednak zamiast syren, morskich stworzeń czy podwodnej roślinności, przez bulaje, można było zobaczyć najnowsze osiągnięcia marki oraz technologie, dzięki którym powstają niezawodne czasomierze. Seamaster Diver 300M to następca zegarka, który trafił na rynek w 1993 r. i miał wodoszczelność podwyższoną do 300 m oraz m.in. ręcznie obsługiwany zawór helowy.

Seamaster Diver 300M Master Chronometer jest dostępny aż w 14 wersjach. Zdjęcie: Anna Liminowicz

Dzisiaj, 25 lat po premierze, można powiedzieć, że ten zegarek całkowicie się zmienił. Seamaster Diver 300M Master Chronometer jest dostępny aż w 14 wersjach. Na zewnątrz każdy detal jest przemyślany, w tym kojarzący się z tym modelem wzór na tarczy, obrotowy, ceramiczny pierścień z podziałką ze złota Ceragold lub białej emalii i ceramiczna tarcza z wzorem imitującym fale wyciętym techniką laserową. Zawór helowy został w nim udoskonalony, a zastosowane, wyrafinowane rozwiązania techniczne firma zgłosiła do opatentowania. Jako napęd nowego Seamastera posłużył teraz Master Chronometer kaliber 8800 wyróżniający się nie tylko dużą precyzją, lecz także odpornością na działanie silnych pól magnetycznych.

W tym dniu wystrój butiku zmienił się w podwodny świat. Zdjęcie: Anna Liminowicz

Podczas prezentacji, można było obejrzeć także model ze specjalnej, limitowanej serii 2500 sztuk opakowanych w kopertę zrobioną z połączenia tytanu z tantalem (to nawiązanie do historycznego modelu sprzed 25 lat, który miał tantalową kopertę). W nowej wersji, z tantalu są zrobione podstawa pierścienia oraz środkowe ogniwa bransolety. Charakterystyczny, niebieskoszary odcień tego metalu tworzy interesujący kontrast ze szczotkowanym tytanem, z którego powstała koperta i pozostałe ogniwa bransolety.

Model ze specjalnej, limitowanej serii 2500 sztuk opakowanych w kopertę zrobioną z połączenia tytanu z tantalem