Tissot Alpine On Board Automatic

Model Alpine On Board Automatic to ciekawy efekt współpracy firmy Tissot z producentem samochodów Alpine. W 2020 roku, zegarek powrócił w nowej wersji, która została zaprojektowana w taki sposób, by pasowała do nowego Alpine A110 S. Jeżeli kierowca chciałby umieścić swój czasomierz na desce rozdzielczej, to wystarczy, że zdejmie pasek i umieści zegarek w specjalnym uchwycie znajdującym się na multimedialnym ekranie (to zapewnia kierowcy optymalną czytelność wskazań podczas jazdy). Wygląd modelu Alpine On Board Automatic jest inspirowany licznikami sportowego modelu Berlinette z lat 60. XX w. Z kolei indeksy, sekundnik, kolorowe opaski na przyciskach i stebnówki na pasku to nawiązanie do pomarańczowych zacisków hamulcowych Alpine. Zegarek jest opakowany w stalową kopertę o średnicy 45 mm  i wodoszczelności do 100 m. Obudowa ma przezroczysty dekiel z szafirowego szkła, pod którym widać pracujący mechanizm, tj. kaliber Valjoux A05.H31 z automatycznym naciągiem, stoperem i datownikiem na godz. 6 oraz 60-godzinną rezerwą chodu.

Do modelu Alpine On Board Automatic jest dołączona też specjalna podstawka, dzięki której zegarek można postawić na stole.

Alpine On Board Automatic jest dostępny w limitowanej edycji 516 sztuk i oferowany w nowym, szaro-pomarańczowym pudełku, nawiązującym do współpracy Tissot i Alpine.

Cena: 10 000 zł.