Longines: Turniej Longines Future Aces 2018 zakończony

Kamila Popławska z Białegostoku oraz Jakub Krawczyk z KT Teniswil Warszawa zwyciężyli w polskiej edycji turnieju Longines Future Aces 2018 i wraz z opiekunami pojadą na światowe finały LFTA w Paryżu, które odbywają się w trakcie trwania turnieju wielkoszlemowego Roland Garros. Po raz pierwszy w historii Programu LFTA, turniej organizowany był jednocześnie dla chłopców i dziewczynek.

W dniach 13 i 14 kwietnia 2018 r. ośmiu najlepszych zawodników z Polski i osiem najlepszych zawodniczek, urodzonych po 3 czerwca 2005 r., walczyło w podwarszawskim klubie Europejskie Centrum Tenisa w turnieju zorganizowanym przez markę Longines i Polski Związek Tenisowy.

W kategorii dziewczynek, w półfinale Kamila Popławska pokonała Hanię Telżyńską 4/5(6) 4/1 4/1. W finale spotkały się zawodniczki Kamila Popławska oraz turniejowa 1. wśród dziewczynek, Zuzanna Bednarz. Kamila wygrała finał wynikiem 4/0 4/0. Od samego początku zagrała pewnie i narzuciła przeciwniczce swój styl gry.

Kamila Poplawska, zwyciężczyni LFTA 2018

Kamila Poplawska, zwyciężczyni LFTA 2018

W kategorii chłopców, Jakub Krawczyk zwyciężył w półfinale z Jakubem Jędrzejczakiem (turniejową 1. wśród chłopców) 5/4(6) i 4/2. W finale wygrał po zaciętej walce z Hugo Kwaśniewskim 1/4 5/4(1) 5/4(5). Mimo, iż Jakub szybko przegrał pierwszego seta, w następnych setach swoim spokojem i konsekwencją doprowadził do zwycięstwa. Gra była wyrównana i o zwycięstwie zadecydowały tie- breaki drugiego i 3 seta. Chłopcy do samego końca trzymali publiczność w napięciu.

 

Jakub Krawczyk, zwycięzca turnieju LFTA 2018

Jakub Krawczyk, zwycięzca turnieju LFTA 2018

Kamila Popławska i Jakub Krawczyk będą reprezentować Polskę w tegorocznym finale LONGINES Future Tennis Aces 2018 w Paryżu, który odbędzie się w dniach 30 maja – 4 czerwca 2018 r. w trakcie French Open.

 

Jakub Krawczyk i Kamila Poplawska, zwycięzcy turnieju LFTA 2018

Jakub Krawczyk i Kamila Poplawska, zwycięzcy turnieju LFTA 2018

Przypomnijmy, iż rok temu, reprezentujący Polskę Martyn Pawelski wygrał prestiżowy turniej międzynarodowy Longines Future Tennis Aces 2017 w Paryżu. To wielki sukces młodego tenisisty, dzięki któremu zeszłoroczna edycja turnieju przejdzie do historii. Ideą turnieju jest promocja i wsparcie młodych talentów tenisa.

Longines jest oficjalnym partnerem i oficjalnym chronometrażystą Roland-Garros od 2007 r.