Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Perpetual Enamel – SIHH 2019

Jedną z tegorocznych nowości należących do serii Master Ultra Thin jest model z wiecznym kalendarzem. Zegarek nazywa się Master Ultra Thin Perpetual Enamel i pochodzi z limitowanej serii 100 sztuk. Jako napęd posłużył w nim znany kaliber 868 z automatycznym naciągiem, zmodyfikowany w taki sposób, aby można było przenieść wskazania w inne miejsce na tarczy, zapewniając im lepszą czytelność.

Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Perpetual Enamel

W nowym kalibrze, oznaczonym jako 868A/2 (70-godzinna rezerwa chodu), datownik znajduje się na godz. 9, wskazania dni tygodnia na godz. 3, faz Księżyca na godz. 6, a miesiąca na godz. 12. Ze wskazaniami miesiąca zintegrowano wskazania roku widoczne w dwóch oknach.

W porównaniu z poprzednią wersją, najbardziej zmieniony został wskaźnik faz Księżyca: wędrujący po tarczy dodatkowej Księżyc wskazuje fazę widoczną z półkuli północnej, natomiast poruszająca się dookoła skali, podwójna wskazówka pokazuje aktualny wiek Księżyca (na prawej połowie) oraz fazę na południowej półkuli (na lewej połowie). Nowy model jest opakowany w kopertę o średnicy 39 mm i wysokości 10,44 mm, zrobioną z białego złota. Cena: 55 000 euro.