Eterna Super KonTiki Chronograph – Baselworld 2016

Historia modelu Super KonTiki zaczęła się 60 lat temu. W tym roku, firma Eterna pokazała po raz pierwszy wersję ze stoperem z powracającą wskazówką, napędzaną mechanizmem stworzonym we własnej manufakturze.

Eterna Super KonTiki Chronograph

Eterna Super KonTiki Chronograph

Nowy Super KonTiki Chronograph nawiązuje wyglądem do historycznych modeli sprzed kilkudziesięciu lat: ma wyrazistą tarczę z charakterystycznymi, dużymi indeksami godzinowymi w kształcie trójkątów oraz dwie tarcze dodatkowe – na jednej są wskazania małego sekundnika, a na drugiej licznik minut stopera. Indeksy godzinowe i wskazówki zostały pokryte masą świecącą zapewniającą dobrą czytelność wskazań w ciemności. Zegarek jest opakowany w 45-milimetrową stalową kopertę o wodoszczelności do 20 atm.

Eterna Super KonTiki Chronograph

Eterna Super KonTiki Chronograph

Jako napęd posłużył kaliber 3916A z automatycznym naciągiem i 60-godzinną rezerwą chodu, stworzony we własnej manufakturze. Model Super KonTiki Chronograph jest oferowany w dwóch wersjach: z kauczukowym paskiem lub ze stalową bransoletą milanaise. Ceny: ok. 4700 euro (z paskiem) lub ok. 4900 euro (z bransoletą).

Kaliber Eterna 3916A

Kaliber Eterna 3916A