Cartier Santos de Cartier Chronograph – SIHH 2019

Santos to jeden z flagowych modeli marki Cartier. W ubiegłym roku wrócił na rynek w zmodyfikowanej wersji, a na tegorocznym SIHH pojawił się w kolejnej odsłonie, czyli z mechanizmem ze stoperem stworzonym we własnej manufakturze. Model Santos de Cartier Chronograph jest dostępny w trzech wersjach: w kopercie ze stali, różowego złota lub połączenia stali z żółtym złotem.

Cartier Santos de Cartier Chronograph

Obudowa zegarka ma wymiary: 43,3 x 51,3 mm i jest wodoszczelna do 10 atm. W środku pracuje kaliber 1904-CH MC z automatycznym naciągiem i stoperem, stworzony we własnej manufakturze. Liczniki stopera są rozmieszczone w nim symetrycznie: na godz. 3 znajduje się licznik minutowy, a na godz. 9 licznik 12-godzinny. Poza tym, na tarczy jest widoczny mały sekundnik oraz datownik na godz. 6.

Ze względów estetycznych, funkcja uruchomienia i zatrzymania stopera jest obsługiwana za pomocą jednego przycisku umieszczonego po lewej stronie koperty. Z kolei, za powrót wskazówek do pozycji wyjściowej odpowiada przycisk zintegrowany z koronką. Santos de Cartier jest dostępny w wersji z paskiem (ze skóry aligatora lub kauczuku) lub stalową bransoletą. Cena: 7200 euro (stal), 11 500 euro (wersja dwukolorowa) i 20 000 euro (różowe złoto).