Baume & Mercier Clifton Club Burt Munro Tribute Limited Edition – SIHH 2018

Po ogłoszeniu przez markę Baume & Mercier w sierpniu 2017 r. rozpoczęcia współpracy z amerykańskim producentem motocykli, firmą Indian Motorcycle, kwestią czasu było pojawienie się pierwszego zegarka nawiązującego do tej współpracy. I oto pojawił się. Model Clifton Club Burt Munro Tribute Limited Edition powstał na cześć Burta Munro, kierowcy motocyklowego, który w 1967 r. ustanowił rekord prędkości zmodyfikowanym przez siebie motocyklem Indian Scout Maschine w klasie poniżej 1000 cm³ (rekord do dzisiaj nie został pobity).

Baume & Mercier Clifton Club Burt Munro Tribute Limited Edition

Baume & Mercier Clifton Club Burt Munro Tribute Limited Edition

Zegarek ma stalową kopertę o średnicy 44 mm i pochodzi z limitowanej serii 1967 egzemplarzy. Jako napęd posłużył w nim kaliber ETA/Valjoux 7750 z automatycznym naciągiem. Wzornictwo modelu Clifton Club Burt Munro Tribute Limited Edition jest inspirowane wyglądem motocykla Burta Munro. Uwagę zwracają zwłaszcza mały sekundnik na godz. 9 (widoczna na żółtym tle cyfra 35 przypomina numer startowy Munro) oraz centralna wskazówka sekundowa stopera, która jako przeciwwagę ma literę „I“ kojarzącą się z logo marki Indian Motorcycle Company (firmowe godło jest wygrawerowane na deklu).

Baume-Mercier-Clifton-Club-Burt-Munro-Tribute-Limited-Edition-Gehaeuseboden

Kolejnym nawiązaniem do znanego kierowcy jest podziałka tachometryczna, za pomocą której można zmierzyć prędkość, z zaznaczoną prędkością 184 mile/h (tyle wynosił rekord Munro). Cena: 3700 euro.