Alpina AlpinerX

W 1903 r. zegarmistrze z firmy Alpina współpracowali z alpinistami i z ich pomocą powstawały projekty sportowych zegarków. Dzisiaj rolę alpinistów przejął Kickstarter, jedna z największych platform crowdfundingowych, na której potencjalni klienci mogą wesprzeć ten projekt i mieć wpływ na jego wygląd (3200 kombinacji). AlpinerX to outdoorowy smartwatch oferujący wiele funkcji przydatnych dla osób aktywnych.

Alpina AlpinerX

Za pomocą czujników zegarek mierzy promieniowanie UV, temperaturę, ciśnienie, wysokość, ruch i kierunek. Te i inne funkcje (m.in. czas, stoper, datownik, monitorowanie aktywności lub snu, alarm) są mierzone w czasie rzeczywistym i pokazywane na wyświetlaczu cyfrowym.

Aby korzystać z poszczególnych funkcji, należy ściągnąć na smartfon aplikację Companion, która koordynuje zegarek ze smartfonem i zapewnia bezpieczeństwo danych oraz ich magazynowanie. Aplikacja pozwala też dowolnie dopasowywać funkcje do aktualnych potrzeb właściciela zegarka. Zarejestrowane dane mogą być wyświetlane na kilka sposób, także w postaci wykresów. Podobnie jak inne smartwatche, AlpinerX nie wymaga ładowania (bateria ma 2 lata żywotności).