Montblanc Summit

Ten zegarek łączy stare z nowym: tradycję i nowoczesne technologie. Firma Montblanc pokazała niedawno swój pierwszy smartwatch o nazwie Summit, który pod klasyczną powłoką ukrywa technologiczne nowinki. Summit wygląda jak model z kolekcji 1858, kojarzonej z klasycznymi czasomierzami w stylu retro. Ale pozory mylą, bo koronka jest w rzeczywistości przyciskiem obsługującym różne funkcje, a w środku koperty nie ma tradycyjnego mechanizmu, tylko urządzenie z nowym systemem operacyjnym Google Android Wear 2.0 (mimo, że w nazwie jest Android system jest też kompatybilny z iPhonami) oraz procesorem Snapdragon Wear 2100, dostarczonym przez firmę Qualcomm.

Montblanc Summit

Montblanc Summit

Zegarek jest wyposażony niczym statek kosmiczny: w monitor wysokiej rozdzielczości, sensory służące do mierzenia ilości kroków oraz kontrolowania aktywności, mikrofon, żyroskop, kompas (dzięki niemu z łatwością go zlokalizujemy), barometr i czujnik światła (jasność wyświetlacza dopasowuje się warunków świetlnych). Summit łączy się z WiFi lub poprzez Bluetooth, a 4 GB pamięci pozwala na nagrywanie muzyki bezpośrednio w zegarku bez potrzeby sięgania po smartfona. Kupując ten czasomierz, właściciel otrzymuje go wraz z zainstalowanymi kilkoma przydatnymi aplikacjami, na przykład Foursquare City Guide oraz dostępem do aplikacji Activity-Tracker Runtastic monitorującej aktywność (darmowym przez 3 miesiące). W każdej chwili może oczywiście dokupić któryś z programów dostępnych w Google Play Store.

MB_Summit_side_case_black_4c_2400ppi.jpg

Co jeszcze potrafi Summit? Przesyła zawiadomienia przypominające o spotkaniach, ważnych terminach i pokazuje sms’y oraz przychodzące połączenia. Przewijanie wiadomości jest w nim bardzo wygodne i banalnie proste: wystarczy potrząsnąć nadgarstkiem, aby tekst się przesunął. Ma jeszcze jedną funkcję przydatną w podróżach samolotem: można nim zeskanować kartę wstępu do samolotu.

MB_Summit_117538_mood_3_4_front_black_4c_2400ppi.jpg

Montblanc Summit ma sporą kopertę o średnicy 46 mm i jest dostępny w czterech wersjach: z tytanową kopertą lub trzema wariantami opakowanymi w stalowe koperty (satynowe wykończenie, z pierścieniem pokrytym czarną powłoką PVD lub obudową w całości pokrytą czarną powłoką PVD). Przyszły właściciel może wybrać różne rodzaje tarcz, na przykład te przypominające swoim wyglądem zegarek z datownikiem, małym sekundnikiem, a nawet stoperem. Zegarek ma też wskazania czasu wszystkich stref oraz pokazuje założone cele treningowe lub informuje o tym, gdzie mamy zaplanowane spotkanie. W doborze wszystkich elementów, także paska (jest osiem wariantów) pomaga specjalny konfigurator dostępny online. Na razie, firma Montblanc proponuje ponad 300 różnych wariantów.

MB_Summit_mood_strap_family_srgb_2400px.jpg

To daje przyszłemu właścicielowi możliwość skonfigurowania niepowtarzalnego egzemplarza ze spersonalizowanymi detalami, na przykład tarczą. W takim przypadku oznacza to stworzenie Summit’a niemal od nowa razem z projektantami, inżynierami oraz dyrektorem kreatywnym z firmy Montblanc. Dla wszystkich, którym ta opcja wydaje się zbyt kosztowna, pozostaje wersja podstawowa modelu Summit, której cena zaczyna się od 3990 zł. Smartwatch Montblanc Summit jest dostępny w butikach Montblanc oraz w sklepach partnerskich od czerwca 2017 r.