Fossil Group wszedł do Polski

W lipcu 2015 roku Fossil Group, Inc. otworzył oddział w Polsce (Fossil Poland Sp. z o.o). Koncern konsekwentnie rozwija swoją strategię ekspansji międzynarodowej, a także nieprzerwanie inwestuje w rozwój swoich struktur i globalne zarządzanie. Fossil Group jest jedną z wiodących światowych firm produkujących zegarki, biżuterię i akcesoria modowe. Firma została założona w roku 1984 r. przez braci Kartsotis, działa obecnie w ponad 150 krajach na całym świecie poprzez 25 oddziałów i sieć blisko 60 niezależnych dystrybutorów. Produkty firmy dostępne są w obu Amerykach, rejonie Azji i Pacyfiku, Europie, Bliskim Wschodzie i RPA. Marka Fossil dystrybuuje swoje produkty również w ponad 590 własnych sklepach firmowych, a także w sklepach internetowych. Marki własne Grupy to: Fossil, Skagen, Michele, Relic i Zodiac, natomiast zegarki i biżuteria produkowana dla światowych marek modowych obejmuje takie firmy, jak: Michael Kors, Emporio Armani, Burberry, Marc by Marc Jacobs, Diesel, Armani Exchange, DKNY, Adidas, Karl Lagerfeld, Tory Burch i Kate Spade New York, których Fossil jest wyłącznym dystrybutorem.

Fossil (1)

Fossil Group to nie tylko zegarki modowe. W szwajcarskiej branży zegarmistrzowskiej firma obecna jest od 2002 r. – wtedy koncern stał się właścicielem trzech fabryk specjalizujących się w projektowaniu, produkcji prototypów i składaniu zegarków. Z czasem zakłady zostały skonsolidowane pod nazwą Montres Antima SA.

Fossil_  Produktion_5 (5177 x 3661)

Obecnie składanych jest tam ponad 400 000 zegarków, głównie dla marek licencyjnych tj. Burberry, Emporio Armani Swiss oraz Tory Burch.

Fossil (2)

Dotychczas na polskim rynku sprzedaż produktów Fossil Group prowadzona była przez dystrybutorów, którzy współpracowali z salonami oferującymi zegarki i biżuterię. Z dniem 6 lipca 2015 roku współpracę z salonami objął Fossil Poland.